Nox Player Emulator Kurulumu ve Android Studio Entegre Edilmesi

Merhaba arkadaşlar

Bugün sizinlere Nox Player Emulator‘den bahsedeceğim. Bilindiği üzere android studionun componentlerinde kendi emulatorlerini barındırmaktadır. Fakat bu sistem hem yavaş çalışıp hemde bilgisayarınızın performansının büyük bir kısmını kullanmaktadır. Bu neden den ötürü kendim yeni emulator arayışına girdiğimde Nox Player Emulator’le karşılaştım.

Nedir Bu Nox Player?

 • Bir çeşit android projelerinizin derleyip sizin önünüze çıktılarını hızlı ve daha az performans sarfetmektedir ve bilgisayarınızın kasmalarını büyük ölçüde azalmaktadır. Aynı zamanda kendi içinde barındırdığı playstore ve android telefon özelliklerini barındırdığı için Playstore’da olan uygulamaları bu uygulama sayesinde indirip kullanabilirsiniz.

Nox Player’ı Nasıl İndirip Kuralabilirim?

 • İlk olarak emulatorü bilgisayarına indirmeniz gerekmektedir. Siteye gitmek için tıklayınız ile siteye girip download seçeğine tıklıyoruz. Sonra inen programı bilgisayarımıza
  yüklemeye başlıyoruz.
 • Sonraki adım olarak inen uygulamayı çalıştırıyoruz ve birkaç ayar yapmamız lazım. Emulator tablet boyutunda açılacaktır.
  Eğer tablet boyutunu normal mobil boyutuna çevirmek istiyorsanız Nox Player açıldıktan sonra ayarlar simgesine basmalısınız.

 • Açılan sayfadan Advanced Settings kısmına girip ordan Startup Settings kısmından seçiminizi yapıp Save Settings’e basıp önünüze çıkan soruya Restart Now seçeğine basıp beklemelisiniz. Nox Emulator kendini yeniden başlatacaktır ve istenilen boyutlara erişecektir.

 

Şimdi sıra geldi android studiodaki projenize Nox Emulator’ü tanıtmaya. İlk olarak yapmanız gereken android projenizini çalıştırmadan önce Nox Player Emulator uygulamasını açmanız gerekmetedir.
Fakat ilk kurulum sonunda android studioda Nox Player Emulator’ü kullanmak istediğinde görmeyecektir.


Şimdi gelin bu sorunu çözelim. Yapmamız gereken 2 adım bulunmaktadır;

 1. Nox Player Emulator’un dosyalarınının kurulu alanı bulmamız lazım. Eğer kurulum işleminde kurulum dosyasının yolunu değiştirmediyseniz
  Bilgisayarım -> Yerel Disck (C:) -> Program Dosyaları -> Nox -> bin dosyasına giriyoruz ve oradaki linki kopyalıyoruz.
 2. Sonraki işlem olarak cmd(Komut İstemi) uygulamasını açıyoruz ve ardından cd C:\Program Files (x86)\Nox\bin kodunu yazıyoruz Enter tuşuna basıyoruz(bu şekilde dosyanın içine girmiş bulunmaktadıyız)
  Yeni açılan kod satırına nox.adb_exe connect 127.0.0.1:62001 kodunu yazıp Enter tuşuna basıyoruz.
  sonra ki işlemimizde yeniden Android Studioya girip uygulamamızı çalıştıra bastığımızda

  Connected Device kısmında Nox Player Emulator çıkmaktadır.Tebrikler Nox Player’ı Android Studio ile kullabilirsiniz. İyi kodlamalar 🙂

  nab

Leave a Reply